5 porad w temacie kredyt konsolidacyjny kredyt123.

Kredyt konsolidacyjny- czyli jak pozbyć się przytłaczających chwilówek

Kredyt konsolidacyjny - czy i kiedy jest opłacalny?

Wedle danych NBP 40, 5% gospodarstw domowych w Naszym narodzie posiada przeróżnego typu długi. Jedynie 13, 9% długów rodzimych domostw stanowią kredyty hipoteczne. Większą składową, albowiem 32, 9%, stanowią zobowiązania konsumpcyjne, nierzadko nazywane także gotówkowymi. Jeżeli chodzi o kwoty, to średnia wartość kredytów mieszkaniowych równa jest 114 800 złotych, a gotówkowych oscyluje w barierach 3 000 zł. Tempo zadłużania się Polaków powiększyło się o niemal 10 Proc. w stosunku do ostatniego roku. Czasami rośnie także problem terminowego opłacania długów.

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej przedstawiło raport, z którego wynika, iż 1, 67 mln Młodych polek i polaków nie spłaca terminowo swych długów. Mniej więcej 65 % niegodnych zaufania klientów stanowią faceci (1, 1 mln). Jeżeli idzie o przekrój wiekowy, to liderem niechlubnego rankingu są ludzie w wieku 31-46 lat. Najciężej ze spłatą jest w regionach śląskim, dolnośląskim, mazowieckim, wielkopolskim a także kujawsko-pomorskim. Motywów i uzasadnień możemy poszukiwać dużo. Znawcy upatrują ich między innymi w rozpoczęciu nowej drogi życia przez ludzi młodych. Decyzja o stworzeniu rodziny, ślubie, nabyciu mieszkania, doskonalszego samochodu czy pojawienie się dziecka są wymieniane jako te najbardziej popularne. W wielu przypadkach istotą jest https://aitais.com/agapitsinw751/czeste-plotki-na-tematkonsolidacyjny-kredyt-kredyt123-pl/ utrata pracy lub jej zmiana. Nie bez znaczenia jest również okoliczność, iż dostęp do kredytów jest względnie nieskomplikowany, co w połączeniu z presją środowiska i konsumpcyjnym stylem życia daje w szeregu przypadków mieszaninę wybuchową.

Posiadanie niespłaconych w terminie zadłużeń nie jest z całą pewnością dogodne dla większej części kredytobiorców. Wielokrotnie przeciągające się i wzrastające długi stają na drodze przy spisywaniu umów z siecią komórkową czy też kupnie potrzebnego urządzenia AGD na raty. Można jednak podjąć czynności, które pomogą nam w poprawie. Jednak, jak to w życiu bywa, nie będzie to raczej dobre w aspekcie długoterminowym. Mowa tu o kredycie konsolidacyjnym, który to bywa niekiedy ostatnią deską pomocy przed windykacją.

Kredyt konsolidacyjny, mówiąc w skrócie, polega na zgromadzeniu wszystkich lub części zadłużeń i zgromadzeniu ich w 1-dną całość. W wielu przypadkach konsolidacja wykonywana jest z wydłużeniem terminu kredytowania, tak by comiesięczna rata była mniejsza niż poprzednie miesięczne zobowiązania. Wypada mieć jednakże pewność z faktu, że przy przedłużeniu kredytu występują jego koszta ostateczne. Im dłużej bowiem opłacamy zobowiązanie, tym większą ilość odsetek jesteśmy zmuszeni zwrócić do banku.

I tu nasuwa się kwestia - czy tego typu podejście ma sens?

Aby udzielić riposty powinniśmy rzucić okiem na 3 scenariusze. Główny, w którym posiadamy kilka kredytów i mimo tego, że sprawiają nam zmartwień, to jesteśmy realnie spłacać zobowiązania terminowo, pomimo tego chcielibyśmy, aby więcej środków zostawało nam w kieszeni, drugi, w którym regulowanie poszczególnych rat zgodnie z planem spłaty przekracza nasze możliwości, jak i również trzeci, kiedy miesiąc w miesiąc płacimy w terminie, lecz wolimy płacić mniej.

Kredyt konsolidacyjny stanowczo nie radziłbym w początkowym przypadku. Tak długo, jak tylko jesteśmy w stanie płacić zaciągnięte pożyczki na czas, nie winniśmy wkraczać w bezcelowe wydatki i przedłużenie czasu spłacania. Powinno się pamiętać, że im sprawniej zwrócimy kredyty, tym prędzej pieniądze, które przekazujemy na raty będą w końcu zostawać na naszym koncie. Czasem lepiej jest pomyśleć nad dodatkowym źródłem zarobku.

Jeżeli z kolei odnosi się do nas 2-gi scenariusz, to nie ma na co wyczekiwać. Nie można dopuścić do tego, by spóźnienia w spłacie wpływały na naszą zdolność finansową w bankach. W przypadku, gdy zaczniemy zwlekać ze spłatami dłużej niż 30 dni, raczej możemy zapomnieć o tym, iż w przeciągu najbliższych paru lat jakaś instytucja finansowa nam zaufa, a w żadnym wypadku nie wiadomo, w jakim okresie będziemy potrzebować ponadplanowych środków. Wobec tego też interweniujmy od razu, kiedy widzimy, że mamy kłopot z płynnością. Bardziej korzystnie uiścić więcej odsetek i spać bez nerwów, niż frapować się skąd brać brakujące środki na zapłacenie raty, której termin minął już dwa tygodnie temu.

W 3-ciej sytuacji, kiedy raty schodzą harmonijnie z planem spłaty, lecz wolelibyśmy zredukować koszta zobowiązania, warto pochylić się nad możliwościamy. Prawdopodobnie natrafimy na instytucja finansowa, który to złoży nam propozycję skonsolidowania kredytów na podobny czas, lecz przy niższym oprocentowaniu. Warto jest szukać tego typu rozwiązań, bo jak wiadomo banki preferują nowych użytkowników i być może, iż doradca będzie w stanie przedłożyć nam wartościowe rozwiązanie. Intratność przekazania czy skonsolidowania kredytu obliczyć bez trudu. Jeśli w aktualnym banku mamy do zwrotu 10 000 złotych i spłacamy 276 zł, mając do zwrotu jeszcze 48 rat, a inny bank obliczy nam ratę na pułapie 252 złotych, to z jakiego powodu by z tego nie skorzystać? 24 złotych miesięcznie może i w większości wypadków nie uratuje życia, ale jeśli spojrzymy na całość zobaczymy, iż w ciągu tych 4 lat oszczędzimy więcej niż 1150 złotych. Właściwym planem na ograniczenie kosztów kredytu przez konsolidację, są zakładowe pożyczki, które na ogół są niesłychanie nisko oprocentowane.

Powinno się zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Przy konsolidacji w banku komercyjnym z całą pewnością spotkamy się z propozycją na dobranie dodatkowych pieniędzy. Rozważmy bez nerwów czy jest nam to potrzebne. Jeśli nie mamy wyboru, bo zepsuła się nam lodówka, no cóż, nie ma wyjścia. Nie idźmy jednakże w nurcie dobierania na konsumpcję. Tym sposobem z kredytów wyjść będzie wyjątkowo ciężko.

Pozytywy kredytu konsolidacyjnego:

- mniejsza comiesięczna rata zwiększa szansę na ustabilizowanie zasobów

- brak trosk z monitami i windykacją

- nie musimy myśleć o wielu terminach różnych rat

- możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy (w razie potrzeby)

Negatywy kredytu konsolidacyjnego:

- wyższy koszt finalny kredytu

- wydłużenie spłacenia (najczęściej)

- pokusa dobrania dodatkowych pieniędzy

Pokrótce mówiąc, kredyt konsolidacyjny jest dla klientów, jak i każdy inny kredyt. Nie możemy zapomnieć jednak, aby korzystać z tego typu kredytu rozsądnie, czyli albo mając strapienia ze spłatą teraźniejszych kredytów, albo mając pewność, że konsolidując długi zmniejszymy wydatki.

Czy opłaca się zaciągać kredyt konsolidacyjny?

W obecnych latach z pojęciem kredytu konsolidacyjnego spotykamy się na każdym kroku. Banki prześcigają się w proponowaniu coraz to kolejnych ofert. Chcą przekonać nas, że nawet jeśli mamy mnóstwo kredytów do spłacenia, istnieje faktyczna możliwość ułatwienie tego, dzięki czemu będziemy w stanie bez problemu funkcjonować. Ale czy to rzeczywiście prawda?

Warto rozpocząć od tego, czym tak rzeczywiście jest konsolidacja kredytu. Najłatwiej rzecz ujmując, polega to na połączeniu wielu naszych zadłużeń finansowych w jedno, które przeważnie jest mniejszą ratą. Brzmi bardzo obiecująco. Instytucje finansowe w swoich kampaniach marketingowych prześcigają się w ofertach. Umożliwiają wzięcie wszelkich naszych kredytów czy pożyczek, scalając je w jedno, a w następnej kolejności dając nam propozycję nowego oprocentowania z wyliczoną, dopasowaną do naszych warunków finansowych ratą.

Skoro wszystko brzmi tak obiecująco, z jakiego powodu pojawiają się wątpliwości? W dzisiejszym świecie jak nie ulega wątpliwości, nic za darmo. Na początek warto pomyśleć, dlaczego bank decyduje się na podjęcie pewnych transakcji z kimś, kto ewidentnie ma problemy ze spłacaniem rat. W chwili, kiedy zgłaszamy się do banku w celu podjęcia kredytu konsolidacyjnego, bank własnymi siłami ocenia, czy mamy możliwość regulowania długi, ale dokonuje tego na zasadzie pro forma. Pozostaje pytanie, dlaczego bank zgodzi się na kredyt konsolidacyjny? Nie ulega wątpliwości, banki działają dzięki pożyczkom i nawet fakt, iż stopień zadłużenia klienta jest wysoki nie oddziałuje na pozytywną decyzję agencji bankowej.

Wypada nie zapominać, iż kredyt konsolidacyjny w sumie swoich rat będzie nas kosztował o wiele więcej niż spłacanie aktualnych rat z wszystkich pożyczek, które mieliśmy. Z jednej strony jest to zrozumiałe, bowiem kredyt konsolidacyjny zostaje udzielony osobom, które wyraźnie nie radzą sobie ze spłacaniem zadłużeń finansowych, co oczywiście realnie wiąże się z zagrożeniem niespłacalności, dlatego cechą wyraźną dla tego wariantu kredytów są duże oprocentowania.

W jakim wypadku wskazane jest zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Powszednim problemem jest spłacanie jednego kredytu drugim. Jednostki takie są przyparte do ściany i wpadają w tak zwaną pętlę kredytową. W takim wypadku wzięcie kredytu konsolidacyjnego zdaje się być ratunkiem, jednak pozostaje pamiętać o kluczowej kwestii, iż tego rodzaju kredyt nie jest tańszy. Pomniejsza się tylko miesięczna rata, ale po podsumowaniu, kiedy czas spłacenia jest wydłużony, w każdej sytuacji wyjdziemy na minusie, oddając bankowi o wiele więcej niż w przypadku spłacania każdego kredytu osobno.

Dla jakich klientów opłacalne jest otrzymanie kredytu konsolidacyjnego?

Na tego typu metody w większości przypadków decydują się jednostki silnie zadłużone. Dzięki konsolidacji i obniżeniu comiesięcznej raty kredytu, będą one w stanie poprawić swoją kondycję pieniężną w krótkoterminowej perspektywie. Jednocześnie, z całą pewnością takie rozwiązanie można polecić osobom zagrożonym wpadnięciem w spiralę długu.

Kredyt konsolidacyjny dla przekredytowanych

Dążenie do posiadania coraz większej ilości dóbr materialnych w wielu przypadkach jest motywem zaciągania dodatkowych zobowiązań, którym nie zawsze jesteśmy w stanie sprostać. Przytłoczeni zbyt ogromną i przerastającą nasze warunki pieniężne kwotą do spłaty, poszukujemy wyjścia z tej niekorzystnej sytuacji. W tym miejscu z pomocą może przyjść nam kredyt konsolidacyjny.

Nauka ekonomiczna i przezorne szacowanie indywidualnych możliwości finansowych podczas zaciągania deklaracji kredytowych pozwala na uniknięcie nieprzyjemności i kłopotów w przyszłości. Przed zatwierdzeniem kolejnej umowy kredytowej wskazane jest realnie i na spokojnie przeanalizować sytuację materialną oraz wziąć pod uwagę inne okoliczności jak np. strata pracy, przewlekła dolegliwość itp. W wypadku kłopotu ze spłatą aktualnych zobowiązań lepiej unikać zaciągania następnych. Wyjątek stanowi kredyt konsolidacyjny - kredyt ten może pomoc nam wydostać się ze spirali długów.

Wykorzystanie kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny może być rozwiązaniem w przypadku kłopotów ze spłatą zaciągniętych zadłużeń kredytowych. Związanie wszystkich dotychczasowych kredytów w jeden, możliwość miesięcznej sumy spłat i płatność tylko pojedynczej raty (jeden transfer w miesiącu) w zastępstwie istniejących kilku, to udogodnienia, które możemy uzyskać po podpisaniu nowej umowy. Kredyt godny polecenia jest ludziom, które w przeszłości podpisały kilka rozmaitych zobowiązań np. kredyt gotówkowy, kredyt na samochód itp. i mają kłopoty ze spłatą łącznych miesięcznych zobowiązań kredytowych.

Gdy zdecydujecie się na kredyt, powinno się wziąć pod uwagę fakt, iż instytucje finansowe w znacznej części przypadków użyczają kredytów konsolidacyjnych pod hipotekę nieruchomości. Umowa kredytowa jest sporządzana pod hipotekę nieruchomości, która jest własnością kredytobiorcy lub też osoby trzeciej np. członka rodziny. Przed podpisaniem umowy, należy oszacować dochody i odjąć stałe wydatki comiesięczne. Takie porównanie pomoże określić ratę kredytu dostosowaną do warunków kredytobiorcy i okres spłaty całego długu.

Kredyty konsolidacyjne są kredytami na długi okres, a ich oprocentowanie jest zazwyczaj znacznie niższe, aniżeli oprocentowanie innych tego rodzaju produktów bankowych. Hipoteka stanowiąca zabezpieczenie dla agencji bankowej udzielającego kredytu, jest gwarancja bezpieczeństwa. Tego typu wyjście pozwala na znacznie niższe oprocentowanie i dłuższą spłatę kredytu. Na rynku osiągalna jest rozległa oferta kredytów konsolidacyjnych, dodatkowo instytucje finansowe publikują przeróżne promocje, istnieje więc możliwość wyboru najkorzystniejszej propozycji. Przez wzgląd na czas trwania formalności przy sporządzaniu umowy (mogą trwać nawet parę tygodni, powodem jest m. in. szacowanie wartości nieruchomości) jest czas, na drobnostkowe zapoznanie się z zasadami przedstawionymi przez bank i utwierdzenie się w przekonaniu, że warunki przedkładane przez doradcą bankowego są dla nas pozytywne.